מוכר נכס
#

כמה באמת שווה הדירה שלי?

מכירת דירה יכולה לסייע לך להתקדם לשלב הבא בחייך - ואם המכירה מתבצעת תוך הכרת השיקולים המלאים לקביעת התמחור, אז באפשרותך אכן לנצל את מלוא השווי של הנכס שלך. אבל כיצד יודעים בכמה למכור? ואיך מוכרים את הדירה במחיר טוב וגם במהירות?

מכירת דירה יכולה להיות מאתגרת, בעיקר כאשר יש לך עוד דברים על הראש. מכירת נכס כוללת סידורים רבים וביניהם בירור שווי הנכס, מציאת קונים רלוונטיים, ניסוח חוזה ומעקב אחר התהליך עד לרגע החתימה. היות שהסידורים הרבים עלולים לגרום לך לדחות את המכירה - ועיכובים במכירת נכסים יכולים להיתרגם למחיר סופי נמוך יותר, ריכזנו עבורך רשימת קריטריונים שחשוב להביא בחשבון לקראת הצעת הדירה למכירה כדי לחסוך לעצמך זמן רב ואף בעיות בעתיד עקב התחייבויות מצדך ודרישות בלתי צפויות מצד הרוכשים.

מתחילים בבדיקת מצב הנכס

לקראת העברת בעלות על הנכס עלייך להכיר את כל הליקויים בו, תמונת מצב מציאותית תאפשר לך להעריך בצורה הגיונית את שווי הנכס ולהתאים את הציפיות שלך. מעבר לכך, הכרה של הליקויים במערכות השונות בנכס והצגה שלהם בפני הצד הקונה תגן עלייך מפני פניות או דרישות אשר יהיו לקונה בעתיד. מומלץ מאוד להעביר את הנכס בדיקה מקצועית ולקבל דו"ח שניתן להציג לרוכשים פוטנציאליים, מהלך זה מראה על תום לב ויכול לזרז תהליכי רכישה באופן משמעותי.

תחשיב נכון ושיווק מואץ של הנכס

כאמור, בעזרת בחינה של עין מקצועית יתאפשר לך להבין את השווי האמתי של הנכס שלך ביחס למצב השוק. אולם מעבר לכך, ליווי מקצועי יוכל להצביע על נקודות אשר פוגעות בערך הנכס שלך ולהציע תיקונים זולים אשר יעלו את ערך הנכס וימשכו קונים רלוונטיים רבים. תיאום הציפיות שלך לפי חוות דעת מקצועית יחסוך לך זמן רב וכאבי ראש ויעזור לך לכוון למקומות מציאותיים.

מדידת הנכס ותיעוד של התוספות המיוחדות בו

לקראת מכירת דירה, להבנת המידות המדויקות של הנכס ישנה חשיבות שלא רבים מן המוכרים מכירים בה. בקצרה, חובה לבצע מדידה מקצועית אשר ניתן להציג לקונים מתעניינים ומעבר לכך, בעלות על הנכס יכולה לגרום לך לשכוח מתוספות אשר יכולות להעלות את השווי שלו ולמשוך מתעניינים רבים. תוספות מיוחדות כוללות מרפסות, חצר, חנייה, מחסן, מעלית ועוד – שגם כן צריכים להיכנס לתחשיבי המחיר והמידות.

מיקום, מיקום, מיקום

מיקום הדירה, המתקנים שבסביבתה, הפיתוח באזור, דרכי הגישה אליו וקריטריונים נוספים משתתפים גם הם בקביעת ערך הנכס שלך, כאשר התעלמות מקריטריונים מסוג זה עשויה לגרום לך למכור את הדירה "במחיר מציאה" לרוכש נבון, המכיר בחשיבותם ויודע את ערכם.

להיעזר באנשי המקצוע

החל בניצול הזדמנות חדשה להתקדם לבית חדש וכלה ביצירת השקעה משתלמת בשוק הנדל"ן – למכירה מהירה של הנכס שבבעלותך יש יתרונות רבים ובעזרת שילוב האינטרסים שלך עם גורם מקצועי ומנוסה בתחום, באפשרותך לקבל מחיר סופי גבוה יותר בתקופת זמן קצרה יותר ולמצוא הזדמנויות חדשות.
ליווי מאת משרד תיווך מסייע לך למצוא את הרוכשים האידיאליים, לקבל תמונת מצב אמתית של שווי הנכס, לחסוך בזמן ובכאבי ראש, לנהל את המשא ומתן באופן ששומר על האינטרסים שלך ולמקסם את הרווחים ממכירת הדירה.

כיצד להאיץ את המכירה?

אף על פי שלמוכרים רבים קורצת האפשרות של עבודה עם משרדי תיווך רבים ללא בלעדיות, בחירה זו יכולה דווקא לעקב את המכירה. כאשר אין למשרד התיווך בלעדיות, אין לו את האינטרס לקדם דווקא את הדירה שלך מבין כל הדירות שבמאגר הבלעדי שלו וכאשר זה נוגע לבדיקות שיש לבצע, עבודה ללא בלעדיות הופכת את הביצוע שלהן לבעייתי, מכיוון ומשרדים אחרים יוכלו ליהנות מההשקעה שלהם. משרד תיווך אשר מקבל בלעדיות על הנכס שלך מלווה אותך לאורך תהליך המכירה ומנצל את כל המשאבים שלו על מנת למכור את הנכס שלך. במקביל, מובן שיש לבחור בקפידה את משרד התיווך אשר יסייע לך ולבחור במשרד עם וותק ומוניטין.

טל נכסים – תמיד בצד שלך

כמשרד תיווך בעל וותק ומוניטין באזור של מעל ל-12 שנים, מתמחה טל נכסים במכירת דירות ברמת גן ובגבעתיים בעזרת הצוותים המקצועיים שלנו, המלווים אותך לאורך כל תהליכי המכירה ומבצעים בדיקת שווי נכס ללא עלות או התחייבות לכל מוכר פוטנציאלי. נשמח לעמוד לשירותך!