מוכר נכס

מכירת נכס

מה כולל תהליך מכירת נכס? מדוע כדאי לבצע מכירת נכס בעזרת סוכן נדל"ן מקצועי? באילו אנשי מקצוע כדאי להיעזר בזמן מכירת נכס? ריכזנו עבורכם את כל התשובות לכל השאלות הללו ועוד, על מנת שנוכל לעשות מעט סדר בפעולה מורכבת זו.

ראשית, נצהיר מראש שלמיטב ניסיוננו, תהליך מכירת נכס הינו תהליך הכולל תקופה לא פשוטה על המוכרים ומדובר בתהליך שיכול להיות ארוך מאוד, במיוחד בנכסים בעייתיים או בנכסים יקרים במיוחד. לכן, הדבר הטוב ביותר בכדי להפוך את תהליך מכירת הנכס שלכם לטוב יותר ותהליך יעיל יותר הוא לעבוד עם משרד תיווך מקצועי אשר ינהל את התהליך בצורה הטובה ביותר עבורכם ויקל מעליכם את העומס והלחצים הנלווים לתהליך מהסוג הזה באופן הטוב ביותר.

השלבים הכלולים בתהליך מכירת נכס

כאמור, תהליך מכירת נכס הינו תהליך ארוך הכולל כמה שלבים עד לסיומו בצורה מוצלחת. בכדי להשלים את התהליך בצורה טובה ונכונה חשוב מאוד לבצע כל שלב באופן מקצועי ועל ידי איש מקצוע אשר מכיר את התחום היטב.

השלבים החשובים ביותר שיש לבצע בתהליך מכירת נכס כוללים:

  1. הכנה של הנכס למכירה - בכדי לתמחר את הנכס בצורה נכונה ובכדי שתוכלו להציג אותו למכירה באופן ראוי חשוב מאוד לבצע הכנה נכונה של הנכס לקראת המכירה. ההכנה הזו יכולה לכלול צביעה של הקירות, ניקיון ייסודי, תיקונים קלים בנכס, עיצוב פנים (גם עיצוב פשוט ללא השקעה כספית גדולה) ועוד. כל דבר כזה יכול להשפיע בצורה משמעותית על הנכס ועל היכולת שלכם למכור אותו באופן טוב ומהיר יותר.
  2. תמחור של הנכס - לאחר ביצוע עבודות ההכנה עבר הנכס ניתן לתמחר אותו בצורה נכונה יותר לפני שמתחילים להוציא אותו לשוק. מכירת נכס לא יכולה להתבצע באופן יעיל במידה ותמחור הנכס לא יבוצע באופן נכון. בשלב התמחור חשוב להביא בחשבון פרטים רבים הקשורים אל הנכס כמו המיקום שלו, הגודל שלו, המטרה לשמה הוא נועד (מסחר, תעשיה או מגורים), פעולות השבחה מתוכננות באזור ועוד. כל פרט כזה יכול להשפיע על התמחור הנכון ולכן חשוב לבדוק את כל הפרטים הללו בעזרת סוכן נדל"ן מומחה בתהליכי מכירת נכס.
  3. צילום הנכס - השלב הבא בהליך מכירת נכס לאחר התמחור של הנכס הוא צילום של הנכס. את עבודות הצילום של הנכס חשוב לבצע על ידי צלם מקצועי. בעולם של היום, בו האינטרנט הוא הפלטפורמה הפרסומית הטובה ביותר, ובו הדבר הראשון שהקונים רוצים לראות הוא תמונות של הנכס, צילומים טובים יסייעו לסוכן הנדל"ן למשוך כמה שיותר רוכשים פוטנציאליים אל המודעה ואל הפרטים הטכניים של הנכס.
  4. שיווק - עבודות השיווק הינן עבודות שצריכות להתבצע באופן אינטנסיבי ובמדיות רבות בכדי להגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים שונים ובכדי לסיים עם ההליך של מכירת נכס בתוך זמן קצר יחסית. עבודות שיווק מקצועיות מבוצעות על ידי מומחים בתחום ורוב סוכני הנדל"ן המקצועיים עובדים עם אנשי שיווק מומחים אשר מבצעים את העבודה הזו עבורם בכדי להביא ללקוחות את התוצאה הטובה ביותר.
  5. גירת עסקה - ברגע שיש לכם הצעה מתאימה מלקוח פוטנציאלי ואתם רוצים לסגור את העסקה כדאי שתשכרו את שירותיו של עורך דין מקצועי אשר ילווה את הליך סגירת העסקה, יבדוק ויערוך את החוזים השונים ויאפשר לכם להיות בטוחים בכך שאתם חותמים על עסקה משתלמת ומתאימה עבור הנכס שלכם, ואתם מוגנים מפני כל בעיה עתידית שיכולה לצוץ.

השלבים הללו הם השלבים העיקריים אותם יש לבצע בתהליך מכירת נכס והם אלו אשר יסייעו לכם לעבור את התהליך באופן מוצלח.

שיתוף פעולה בין כמה אנשי מקצוע מובילים

הליך מכירת נכס הינו הליך בו יש לבצע שיתוף פעולה בין כמה אנשי מקצוע מומחים ומובילים בתחומם בכדי להגיע לתוצאות הטובות ולרוב, את כל אנשי המקצוע הללו מרכז משרד תיווך מקצועי ודרכו תוכלו לקבל את שיתוף הפעולה הטוב ביותר בין הגורמים השונים.

משרדי תיווך מומחים עובדים בשיתוף פעולה עם עורכי דין, מעצבים גרפיים וכמובן - צוות של אנשי שיווק מנוסים. כך הם יכולים לבצע את כל השלבים הנדרשים לביצוע מכירת נכס באופן הטוב ביותר ובאופן המתאם לצרכים שלכם כבעלי הנכס.

בניית תכנית שיווקית למכירה של נכס

לפני שאתם בוחרים סוכן נדל"ן חשוב מאוד שתקבלו ממנו מידע מקצועי ותכנית שיווקית אשר בעזרתה הוא מתכוון לשווק את העסק שלכם בצורה טובה. בעזרת התכנית השיווקית שיציג בפניכם אותו סוכן תוכלו לבדוק בצורה הרבה יותר טובה את מידת המקצועיות שלו, את הניסיון שלו, את הידע והקשרים שלו ותוכלו לדעת האם כדאי לכם לבחור דווקא בו בכדי לבצע מכירת נכס אשר נמצא ברשותכם באופן הנכון והטוב ביותר.

עליכם לזכור כי בסופו של דבר מדובר בעסקה הכוללת סכומי כסף גדולים מאוד וככל שתבחרו בעל מקצוע מנוסה וטוב יותר, כך תקבלו ממנו שירות הרבה יותר יעיל ונכון שיסייע למכירה של הנכס שלכם באופן הטוב ביותר.

שמירה על קשר עם סוכן הנדל"ן

אם אתם עוסקים במכירה ובקניה של נכסים באופן קבוע, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לעבוד עם סוכן נדל"ן קבוע אשר ילווה אתכם לאורך כל העסקאות שאתם מבצעים. עם סוכן כזה תוכלו להרגיש בטוחים יותר כאשר אתם מוכרים או רוכשים נסים שונים ובעזרתו תוכלו לאתר עסקאות מוצלחות יותר.

אם אתם מחפשים סוכן שכזה ורוצים להיות בטוחים שתקבלו את השירות הטוב ביותר בהליכי מכירת נכס, חייגו אלינו, אל חברת טל נכסים, ונסייע לכם למכור את הנכס שלכם בצורה טובה וליהנות מתהליך איכותי ונכון יותר אשר יבוצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.